Tomáš Ulej: Ale KK Bagala, 2012


Zbierka aforizmov a epigramov je debutom Tomáša Uleja.

Na tejto stránke si o nej môžete prečítať viac.

Kúpiť na Martinus.sk Daj vedieť o knihe priateľom
Stiahnite si celú obálku vo formáte PDF.

Audioknihu načítala herečka Kristína Farkašová. Hudba: Roland Kanik.

Sú to vzácne vyrovnané texty, ktoré nikdy nejdú pod základnú štylizačnú a myšlienkovú úroveň. ...to najlepšie, čo v oblasti aforizmu bolo u nás v poslednom čase vydané...

Daniel Hevier, spisovateľ

"Som naozaj veľmi rád, že kde sa vzal, tu sa vzal, objavil sa Tomáš Ulej a pokračuje v tom, čo u nás začali Lasica a Satinský. Tomáš Ulej obohacuje náš tradičný útočiaci humor vtipom a noblesou a názorom. (...) Humor je spravodlivý. Hlúposť sa nedá povedať vtipne. Tomáš Ulej píše veľmi vtipne. Som veľmi rád, že sa budú môcť o tom presvedčiť aj čitatelia jeho debutu."

Tomáš Janovic, spisovateľ


Ráno na Rádiu FM (9.7.2012) Rádio FM

Tomáš Ulej, autor knihy aforizmov bol hosťom Rádia FM. Dominika a Ego s ním hovorili nielen o literatúre. Tomáš Ulej píše. Aforizmy od pätnástich, v týchto dňoch mu vychádzajú v knižnej zbierke pod názvom ALE. V utorkovom Ráne na eFeMku Tomáš čítal zo svojho debutu, hovorili sme ALE aj o jeho vzťahu k slovenskej literatúre - ako devätnásťročný založil Zlatý fond denníka SME, v súčasnosti ALE pracuje ako projektový manažér webovej stránky najväčšieho slovenského internetového kníkupectva. Zapojil sa aj Tomáš Janovic.

Sme: Tipy na nové knihy (23.7.2012) SME

„Práca je jediná verná milenka. Bez teba sa neurobí ani sama,“ píše Tomáš Ulej vo svojom debute. Zmysel pre humor dával najavo aj počas pôsobenia v našom denníku, momentálne do neho prispieva ako externista. Ulejovu publikáciu, ktorej súčasťou je aj zvuková kniha načítaná Kristínou Farkašovou so sprievodnou hudbou nahratou Rolandom Kánikom, považuje Daniel Hevier za najlepšie, čo bolo v oblasti aforizmu u nás v poslednom čase vydané.

Na aforizmoch sa nedá prestať pracovať (24.7. 2012) I-LEMON.SK

Ako pätnásťročný začal písať prvé aforizmy a v devätnástich založil projekt digitalizácie literárneho dedičstva Zlatý fond denníka SME. Teraz má dvadsaťpäť a práve mu vyšla debutová zbierka aforizmov. Keď ho stretnete, máte pocit, že sa rozprávate s nesmierne talentovaným a skromným chalanom. Tomáš Ulej.

Okamihy knihy (5.8.2012) Slovenský Rozhlas

Tvorba v priamom prenose (1.10.2012) Rádio Devín

Ženu získate ľahšie ako prácu (24. 9. 2012) SME

Každé prvýkrát je najlepšie po druhý raz, znie jeden z aforizmov TOMÁŠA ULEJA. Jeho knižka Ale sa však číta najlepšie už na prvý raz. Citát z knihy: „Práca je jediná verná milenka, bez teba sa neurobí ani sama.“ Čo keď sa vám ohlási niekto, že práca nie je jediná, že on takú vernú milenku má?

Čítajú ho, lebo nadáva? (15.8.2012) Aktualne.sk

Mladý slovenský stĺpčekár, internetový znalec a zakladateľ Zlatého fondu denníka SME Tomáš Ulej vydal u KK Bagalu debut Ale. Zbierka aforizmov a epigramov vám navodí smiech aj trpký úsmev. Tomáš je talentovaný autor, britký kritik, rovný človek a priateľ. Hovorili sme s ním takmer bez "bodiek", zato so samými "ale", ktorými nám v každej odpovedi dokazoval svoj literárny postreh.

Tomáš Ulej (1987) je novinár, aforista a stĺpčekár. Vyštudoval žurnalistiku na Univerzite Komenského, na vysokej škole v súčasnosti vyučuje predmet Nové médiá.

V roku 2006 založil projekt Zlatý fond denníka SME, vďaka ktorému dobrovoľníci z celého Slovenska dostali na internet viac ako 2000 kníh.

Roky viedol počítačovú prílohu denníka SME, v súčasnosti do SME pravidelne píše stĺpček Listy z webu. Vo svojich novinárskych textoch sa venuje človeku v obkľúčení informačných technológii.

Kniha Ale je jeho knižným debutom.


Ale. Napísal © Tomáš Ulej, MMXII Ilustrácie © Katarína Slaninková, MMXII Vydal © Koloman Kertész Bagala a literarnyklub s.r.o., MMXII Prvý zväzok edície Literárny cirkus Vydanie prvé ISBN 978-80-8108-040-1 Vizuálny koncept edície Emil Drličiak Sádzané písmom Greta, typotheque.com Zodpovedný redaktor Peter F. ́Rius Jílek Jazykové korektúry Katarína Vilhanová Tlač Fidat, fidat.sk Distribúcia a zásielková služba www.ponuka.literarnyklub.sk