Tomáš Ulej: Preto s Lebom Landerer.sk


Elektronická kniha Najviac štyri riadky a v nich všetko podstatné. O to sa pokúšam. Po zbierke aforizmov Ale, teraz vychádza druhá. Elektronická. Je v nej výber z toho, čo som napísal za posledných desať rokov. Na tejto stránke nájdeš všetky informácie o nej.

Knihu si môžete kúpiť v týchto obchodoch (po kliknutí na tlačidlo prejdete na stránku obchodu):

Martinus.sk
(1.95€)
        Palmknihy.sk
(1.99€)
        Amazon.com
(2.05€)
        Apple iBooks
(1.99€)


Fantómova bolesť

Najviac bolí,
čo ti chýba.

Perspektíva

Chleba už nieto,
chlapče chtivý,
najedz sa aspoň
perspektívy.

Talianska láska

Chcel si už mať od nej pokoj
a ona furt čosi rieši?
Len keby ťa nenasrala,
tak ťa ani nepoteší.

Slovenská gymnastika

Najskôr ťa donútia skloniť hlavu,
potom ohnúť chrbát.
A nakoniec ti povedia:
musíš sa s tým vyrovnať.

Politici na billboardoch

Krásnych mužov ženy pustia do nohavičiek,
škaredých do peňaženky.

Matka a milenka

Ako ťa spravia,
taký si.

a šesťdesiať ďalších!

Keď som v júli 2012 vydal svoju prvú zbierku aforizmov a epigramov (Ale, KK Bagala, 2012), bol som nešťastný, že sa do nej nezmestili všetky. Iba necelá polovica toho, čo som už predtým sám podstatne scenzúroval a preriedil. 

Vydavateľ mi povedal: odlož si, uverejníš neskôr. Ale ako pribúdali novšie a novšie kúsky, vedel som, že keď príde na rad ďalšia zbierka, už sa k týmto tu nebudem chcieť vracať. Budem chcieť do knihy zaradiť hlavne nové veci. 

Tak vznikol nápad vydať ešte druhú knihu - elektronickú, z toho, čo som sa posledných desať rokov napísal a nevošlo sa do veľkej zbierky.  

Obsahuje rôzne kúsky. Prvý a druhý aforizmus, ktorý som napísal v živote, zápisky z okrajov zošita slovenčiny na strednej škole, terapie z nešťastných lások. 

Sú podstatne iné ako to, čo píšem dnes. Mnohé sa mi dodnes páčia, na niektorých už je cítiť patinu doby keď vznikali. Ak sa Vám páči, potešíte ma pekným mailom, príspevkom na mojej Facebook stránke, alebo tým, že si kúpite moju tlačenú knihu.

Chcem poďakovať Romanovi Klčovi (www.romanklco.com), že k nej urobil obálku a tiež Petrovi Druskovi (http://druskabooks.com/) za pomoc pri vydávaní knihy pre iBooks.

Sú to vzácne vyrovnané texty, ktoré nikdy nejdú pod základnú štylizačnú a myšlienkovú úroveň. ...to najlepšie, čo v oblasti aforizmu bolo u nás v poslednom čase vydané...

Daniel Hevier, spisovateľ

"Tomáš Ulej pokračuje v tom, čo u nás začali Lasica a Satinský. Humor je spravodlivý. Hlúposť sa nedá povedať vtipne. Tomáš Ulej píše veľmi vtipne."

Tomáš Janovic, spisovateľ
Ale. Napísal © Tomáš Ulej (www.tomasulej.sk), MMXII Obálka: © Roman Klčo (www.romanklco.com), MMXII Vydal © Landerer.sk, MMXII, Vydavateľ pre iBooks:  © Druska Books (www.druskabooks.com) Všetky práva vyhradené. Nijaká časť tejto knihy nesmie byť reprodukovaná, uchovávaná v rešeršných systémoch alebo prenášaná akýmkoľvek spôsobom vrátane elektronického, mechanického, fotografického či iného záznamu bez predchádzajúceho písomného súhlasu autora, respektíve vydavateľa.